radi vás privítame a pohostíme

na našej "one-in-a-lifetime" svadbe

soňa
zamišková

&

alexander
jones

sobota, tretieho novembra

dvetisíc osemnásť

bazilika narodenia panny márie

marianka

slovensko

o pol piatej

 

svadobná hostina sa bude konať na 

bašte pajštún

stupava

Príchod do Bratislavy

Ak pricestujete vlakom alebo autobusom, tak vedzte, že centrum mesta je asi 20 minút chôdze. Ak by ste chceli využiť taxi servis, tak neodporúčame taxíky stojace priamo na stanici, zvyknú byť predražené. Môžete skúsiť objednať si taxi cez aplikáciu HopinTaxi - rozpozná vašu polohu a všetko je veľmi jednoduché, alebo si zavolať taxi za jednotnú cenu 5eur na telefonnom čísle 0918 555 555.

Ak prídete autom už v piatok,  odporúčame  parkovať v hoteli, parkovanie v centre mesta môže byť problém

Tí čo pricestujete už v piatok, prosím, zabezpečte si ubytovanie v centre Bratislavy. Je tam veľa možností.

Pripájame linky na niektoré hotely. Vyberali sme prevažne centrum mesta, ale môžete sa ubytovať aj v jeho okolí.

Loft Hotel

Ibis Centrum  

Radisson Blue Carlton

Falkensteiner

Arcadia Boutique Hotel

Piatok večer v bratislave

Veríme, že viacerí prídete do Bratislavy o niečo skôr, a preto budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte na malý zoznamovací večierok v piatok večer o 19tej hodine v centre mesta. 

Budeme sa tešiť, ak sa stretneme a pozhovárame aj pred svadbou, keďže sme sa s mnohými z vás dlhšie nevideli.

* UPDATE *

Piatková párty sa bude konať v klube Riva Bratislava - loď na Dunaji v centre mesta. Vchod na loď je oproti hotelu Danube. Loď bude pre nás otvorená od 19tej. Tešíme sa na Vás.

plány na sobotu

Obrad a svadobná párty sa konajú kúsok od Bratislavy, preto pre vás zabezpečíme autobus z centra mesta na cirkevný obrad do Mariánky a následne aj na svadobnú hostinu na Bašte Pajštún.  Bašta Pajštú umožňuje parkovanie v areáli.

* UPDATE *

Na Bašte Pajštún je možné sa ubytovať od 13:00 hod. Všetci, čo ste uviedli, že by ste tam radi prespali, máte zabezpečené miesto. Podarilo sa nám ubytovať všetkých. Ak máte nejaké otázky, pokojne píšte alebo volajte, radi zodpovieme.

Bašta Pajštún bude mať otvorený bar v hlavnej budove, kde sa môžete občerstviť, avšak kuchyňa bude zatvorená, pretože budú intenzívne chystať svadobné menu.

Zabezpečili sme dva autobusy, ktoré vás odvezú z centra mesta Bratislava na Baštu Pajštún a následne na obrad do kostola a späť. Rovnako autobus zabezpečí presun v nedeľu do centra.

Prvý autobus bude pristavený o 12:30 pred IBIS Centrum Hotel a následne asi o 12:40 pred Hotelom Loft. Tento autobus pojde priamo na Baštu Pajštún, kde sa budete môcť hneď ubytovať a budete mať asi dve hodiny na vychystanie sa.

Druhý autobus bude pristavený pred hotel IBIS Centrum Hotel o 14:30 a tiež pojde najprv na Baštu Pajštún, kde si budete môcť zložiť svoju batožinu a ubytovať sa. 

O 15.30 pôjdu oba autobusy z Bašty Pajštún do Mariánky, kde sa bude konať obrad. Bude dostatok miesta v autobusoch pre všetkých, aj tých čo prídu na Baštu Pajštún autom. Autobusy budú čakať a následne vás všetkých odvezú späť, aby sme všetko spolu oslávili. Pred kostolom budú nejaké malé koláčiky a aj pitný režim. Plánovaný začiatok večere je o 18:45. 

V nedeľu pojde autobus do centra Bratislavy z Bašty Pajštún približne o 11:00 hod, ak by niekto potreboval.

Kostol v Mariánke
svadobná hostina na bašte pajštún

Kde spať v sobotu

Veríme, že sa všetci budeme baviť až do rána, ale ak predsa, Bašta Pajštún umožňuje ubytovanie, ktoré sme pre vás na sobotnú noc zabezpečili.

Ubytovanie je jednoduché, ale veľmi pekné. Je to komplex bývalého "pionierskeho" tábora - prerobeného. Trochu nostalgie pre väčšinu z nás.

V ponuke sú  2-3 posteľové izby so spoločnou kúpeľňou - dve izby si delia jednu kúpeľňu. Radi by sme vám všetkým zabezpečili súkromie, ale z kapacitných dôvodv to pravdepodobne nebude možné, preto vás prosíme aby ste zvážili zdieľanie izieb.

Ak si prajete v sobotu spať na Bašte Pajštún, prosím zaškrtnite príslušné políčko na RSVP (na konci tejto stránky).

* UPDATE * 

Ak potrebujete fén na vlasy alebo žehličky, prosím prineste si, nie su k dispozícii.

V prípade, že by ste si radšej zvolili iné ubytovanie v sobotu, pripájame zopár linkov na hotely a penzióny v najbližšom meste Stupava, kde si môžete ubytovanie rezervovať.

Hotel Eminent Stupava

Penzion Ulička Stupava

GreenHof Penzion Stupava

Intersport Hotel Stupava

Ak by ste sa rozhodli spať v sobotu v Bratislave, tá je vzdialená 20-25 minút taxíkom. Môžete skúsiť hotely, ktorých linky sme uviedli vyššie v časti o príchode do Bratislavy.

Je možné využiť HOPIN Taxi z miesta svadby do Bratislavy. Alebo, ak nám dáte dopredu vedieť, vieme vám zabezpečiť cestu taxíkom z Bašty Pajštún do Bratislavy.

Anglické svadobné tradície

Nebojte sa, nie je ich tak veľa ako tých našich. 

Prvý zásadný rozdiel od našich slovenských svadieb je, že ženích vidí nevestu až pred oltárom. Takže sa všetci stretneme až v kostole Mariánka, a nie v dome nevesty, ako je to u nás zvykom. Nevestin príchod k oltáru bude pre všetkých malým prekvapením. 

Ďalším veľmi dodržiavaným zvykom, je prejav hlavného družbu. Ženíchov priateľ a hlavný družba bude rozprávať pred večerou nejaké pikošky zo ženíchovho života. Niektoré historky budú isto aj pre nevestu novinka.. 

... A niečo na koniec

S vecným svadobným darom sa netrápte, máme viac-menej všetko, čo nám treba. Dôležitejšie pre nás je, aby ste prišli a oslávili s nami náš deň. Ak by ste nás napriek tomu chceli obdarovať, tak príspevok do fondu na svadobnú cestu, nás veľmi poteší.

Veríme, že sme zodpovedali viaceré vaše otázky. Ak je čokoľvek, čo by ste radi ešte vedeli, prosím, píšte nám na email nižšie. Tešíme sa na vás.

awljones@me.com                                  sona.zamiskova@gmail.com

rsvp

Prosíme odpovedzte na zopár otázok nižšie - je to pre nás odpoveď na pozvánku

Prosíme odpoveď do 1. SeptembraAk si želáte spať na Bašte Pajštún prosím kliknite nižšieProsím uveďte či si prosíte Vegetariánske alebo Vegánske jedlo.... a na záver prosím zaznačte, ak sa domnievate, že piatkový večierok stihnete (pomôže nám to s počtami)